Yedi Kıta Dergisi
haber oku

Ağlayan bebek, ölüm uykusundan uyandırdı

Anadolu Gazetesi ~ 05 Ocak 2014 ~ GENEL

Bursa’da 10 aylık bir bebek ağlayarak sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen anne ve babası ile doğmamış kardeşini ölüm uykusundan uyandırdı. Asgari ücretle ailesinin geçimini sağlamaya çalışan genç baba, 3 hayat borçlu olduğu yavrusuna sarılarak, “Allah herkese böyle evlat nasip etsin” dedi. 

 

AW000020Edinilen bilgiye göre olay, 3 gün önce merkez Osmangazi ilçesi, Güneştepe Mahallesi Balcıoğlu sokak üzerindeki bir evde meydana geldi. Baba Sadık ile anne Lale Birinci, 10 aylık minik kızları Amine üşümesin diye, beşiğini taşıdıkları odadaki sobayı yakarak uykuya daldı. Gece yarısı saat 02.00 olduğunda ağlamaya başlayan minik Amine, aynı odadaki annesi ve babasını uyandırdı. 7 aylık hamile olan anne Lale Birinci, yavrusunun beşiğini sallayarak uyutmaya çalıştı. Fakat beşiği sallandıkça daha çok ağlayan minik kız, babasını da uyandırdıktan sonra sustu. Önce anne istifra ederek yere yığıldı. Ardından da baba, diğer odadaki kız ve erkek kardeşine seslenerek yardım çağırdı. Fakat genç adamın ayaklarındaki güç, odadan çıkmaya yetmedi kendini bir anda kapının eşiğinde buldu.

Zehir dolu odada bayılan anne baba ve küçük Amine, diğer odadan gelen hala Gülşah (16) ile dayı Muhammet (14) tarafından bulundu. Yakınlarının yardımıyla çağrılan ambulanslarla hastaneye kaldırılan anne-baba bir gün, küçük Amine ise 2 gün sonra taburcu edildi. Diğer odada oldukları için daha şanslı olan hala ve dayının durumlarının ise iyi olduğu belirtildi.

İki yıl önce Siirt’den Bursa’ya taşınarak, asgari ücretle bir yakınının yanında işe giren 27 yaşındaki baba Sadık Birinci, herkesin hayatını kurtaran minik kızını öperek teşekkür etti. Kirada oturdukları evden taşınacaklarını belirten genç baba Birinci, “Minik yavrum hem benim hem eşimin hem de 1 ay sonra dünyaya gelecek kardeşinin hayatını kurtardı. Allah, herkese böyle evlat nasip etsin” diye konuştu. (İHA)


Etiketler: , ,

habere yorum yapın

Yorum yapın:

Köşe Yazarları

İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Uzmanı    ...
yazar
Prof. Dr. Eflatun NEİMETZADE BM Barış E...
yazar
AKTİVİST - Gürhan Gürses 1953'te ...
yazar
BİLİŞİMDEN YANSIMALAR - Aslıhan Bo...
yazar
ANaDoLu - İbrahim Gökdemir Ankara...
yazar
YABANCI DİL ÖĞRENEMİYOR MUYUZ?   ...
yazar
Bahattin Demiray İslam'da insan o...
yazar
YAŞARKEN - Aynur Bayram Ankara Bü...
yazar
YANSIMALAR - Müfit Onbaşı Çubuk’a...
yazar
TENCERE KAPAK - Aysun Karakaya Herkesin...
yazar
REALİST KALEM - Mehtap Özay Durma...
yazar
KONUK YAZAR - Tamer Kay Anamuhale...
yazar
GERÇEKLER-Aylin Yılmaz Hiçbir ama...
yazar
TEMPO - Necdet Gürsoy Başbakanımı...
yazar
  üst alt

Namaz Vakitleri